info@agrogolaleh.com +9821 4413711   سایت در حال ورود اطلاعات است
square_img

.

square_img

.

square_img

.


مرور کلی سیستم های یکپارچه بامهای سبز 

مرور کلی سیستم های یکپارچه بامهای سبز 


درمورد ضرورت ،  اهمیت و مزایای بامهای سبز از جنبه های مختلف  مباحث دامنه داری مطرح و بار ها تاکید شده است تا جایی که امروزه   در حوزه های مختلف معماری ، شهر سازی ، معماری منظر ، فضای سبز و بسیاری دیگر از  زمینه ها  جایگاهی خاص بخود اختصاص داده است .  

موفقیت بامهای سبز  به شناخت درست شرایط مکانی ، اقلیمی و اجرایی  موقعیت  بستگی داشته و انتخاب صحیح نهاده ها و پیروی از استاندارد های مربوطه  در اجرای عملیات نصب  با در نظر گرفتن  هدف نهایی مورد نظر   از مهمترین  جنبه های کارشناسی آن به شمار میرود .

پس از  موضوع  عایقبندی رطوبتی که بدون شک  مهمترین پیشنیاز  اجرای بامهای سبز  محسوب  است که مهم جلوه مینماید این اهمیت از آن رو میباشد که  بدون وجود این لایه ها یا بدون اطمینان از درستی عملکرد آن  بزودی بام سبز ایجاد شده  با مشکل مواجه شده و آثار آن بر گیاهان کاشته شده و  همچنین پیکره سازه آشکار خواهد شد .

این لایه ها که در عموم بامهای سبز  مشتمل بر سه لایه با عملکرد متفاوت میباشند  شرایط را برای کارکرد درست و ماندگاری بام سبز فراهم  میسازد  و دقت در اجرای آن و رعایت استاندارد ها و دستور العمل های درست اجرایی آن  تضمین ماندگاری  و سلامت هرچه بیشتر بام سبز بوده و هزینه های نگهداری را به حد اقل میرساند .

·        نخستین لایه ضروری بامهای سبز لایه مقاوم در برابر نفوذ ریشه است که وجود آن  برای حصول اطمینان از عدم نفوذ ریشه گیاهان به لایه  عایق رطوبتی  الزامی است .

·        لایه بعدی  پوشش محافظی است که  لایه ضد ریشه و عایق رطوبتی را در برابر آسیب های فیزیکی احتمالی در حین اجرای عملیات و بعد از آن  محافظت مینماید .

·        پس از آن لایه زهکش   بعنوان شبکه ای برای  تخلیه و هدایت آب مازاد  یا به عبارتی هدایت  جریان افقی  آب زهکشی  نصب میگردد .

·        نهایتا  بر سطح فوقانی لایه زهکش  لایه ای بعنوان  فیلتر  مستقر میشود  تا  ضمن امکان عبور آب مازاد  از ورود  ذرات و دانه هایی که  میتواند عمل کرد زهکش را مختل کند ممانعت به عمل آورد .

در این میان نکته بسیار  مهمی  را نباید از نظر دور داشت  . نکته ای که میتواند به قیمت تخریب کامل  بام سبز تمام شود و آن  صحت و درستی اجرای عملیات و دقت در جزئیات اجرای آن است . در تمامی مراحل نصب لایه ها ضرورت دارد با رعایت دقیق همپوشانی  لایه ها از عملکرد درست آنها اطمینان حاصل نمود  چرا که در غیر اینصورت   با نقض عملکرد هر یک از لایه ها ( هرچند بصورت جزئی ) کل  عملیات  نقض شده و کارایی بام سبز  را دچار تردید مینماید .  دامنه این امر ممکن است تا تخریب کامل بام سبز در طول زمان  پیش رود .

سیستم های یکپارچه لایه های بام سبز که ترکیب  توام و بهم متصل شدهِِِ  سه لایه فوقانی  ذکر شده است این قابلیت را دارد که ضمن افزایش سرعت نصب  ( که در کاهش هزینه ها و احتمالات صدمات فیزیکی بر بام اهمیت دارد )  بالاترین ضریب اطمینان از درستی  اجرای عملیات  را در اختیار قرار میدهد .

این سیستم ها بصورت رول های به طول 40 متر و عرض 25/1 متر  این قابلیت را دارد که ضمن اطمینان  کامل از اجرای درست  در کوتاهترین مدت قابلیت  نصب دارد .

سیستم های یکپارچه نوفادرین  عرضه شده توسط این شرکت  علاوه بر تمامی قابلیت های ذکر شده و هندسه ویژه دندانه ها که  امکان تحمل بار مکانیکی بیشتری را فراهم کرده ، از مواد باکیفیت  و براساس استاندارد های اروپا  تولید شده و تماماً دارای  تائیدیه کیفی اروپا میباشند.

 


بیشتر از ما بدانید :

آگرو گلاله طراح و مجری احداث و نگهداری فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز،گرین روف،سازه های سه بعدی، اتوماسیون آبیاری و آبیاری تحت فشار، واردات بذر چمن و چمن رول،کاشت چمن به روش هایدروسیدینگ،جابجایی درختان،زمینهای چمن ورزشی ، مشاوره و مطالعات موضوعی،فلاورباکس


پل طبیعت مجری شرکت گلاله سبز

#green_roof #roof_garden #greenwall #bigball #tower #3d_landscaping #verticalgarden #verticalgardens #verticalgardening #verticalgardenwall #Kverticalwallgarden #outdoorverticalgarden #indoorverticalgarden #indoor #outdoor #outdoors #bridge_nature

#پل_طبیعت #دیوار_سبز #بام_سبز #فضای_سبزعمودی #فضای_سبز_سه_بعدی #تاور #بیگ_بال

#فضای_سبز #اجرای_فضای_سبز #نگهداری_فضای_سبز #طراحی_فضای_سبز #سبز #فضا #باغ_کتاب #باغ #کتاب

#landscape

  
 
 

 
 

سه شنبه 1 بهمن 1398

تعداد بازدید : 6702 بازدید

تماس با ما

کتابهای زیادی حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.


نشانی شرکت :  

تهران , میدان المپیک ,خیابان ساحل ,کوچه 43 , پلاک 8


تلفن و فکس :

44115767 , 44137109 , 44137110


وب سایت      www.agrogolaleh.com         

نشانی الکترونیک    info@agrogolaleh.com


تلگرام

اینستاگرام

پشتیبانی آنلاین ؛ اسکایپ
skype@agrogolaleh.com