info@agrogolaleh.com +9821 4413711   سایت در حال ورود اطلاعات است
square_img

.

square_img

.


square_img

.


تاریخچه  و مرورکلی


شرکت گلاله سبز در سال 1372  در  نخستین سالهای آغاز به کار بخش خصوصی در حوزه فضای سبز در قالب یک شرکت خدمات فضای سبز  سهامی خاص  با شماره ثبت 103314 به ثبت رسید . فعالیت های مقدماتی آن بر محور نگهداری فضای سبز  شهری و مسکونی آغاز شد . این فعالیت ها سپس با احداث فضای سبز پارکها در کنار پروژه های نگهداری  دنبال شد .  تمرکز بر  تکنیک های  ویژه بر اساس نیاز  جامعه فضای سبز  حرکت بعدی شرکت بود .  موفقیت در جابجایی درختان  تنومند به تعداد زیاد ،  شرکت گلاله  سبز را بعنوان پیشگام  این تکنیک معرفی نمود . با توجه به اهمیت پوشش های چمنی در فضای سبز  ، شرکت گلاله سبز مطالعات دامنه دار و تخصصی  را  در این خصوص آغاز نمود که در سالهای بعد منتهی به شناسایی ، معرفی و واردات بهترین واریته های چمن و اخذ نمایندگی یکی از معتبر ترین تولید کنندگان بذر جهان  شرکت پیکسید کانادا شد .

فعالیتهای تخصصی متمرکز بر چمن به همراه تجربیات بدست آمده و استفاده از  نهاده های مطمئن موجب موفقیتهای قابل ملاحظه شرکت در زمینه چمن زمینهای ورزشی شد .

فروشگاه كشاورزی گلاله با هدف حمايت از پروژه های داخلی شركت و عرضه عناصر و لوازم مورد نياز فعالان در رشته فضای سبز در مهر شهر كرج تاسيس گرديد. اين فروشگاه عملاً كلكسيونی كامل از ادوات و عناصر مورد نياز است كه همراهی خدمات پس از فروش با عرضه محصولات ، دستاورد های ارزنده ای برای كاربران بهمراه داشته است.

احداث مزرعه چمن رول  و تولید چندین هکتار چمن قابل انتقال از فعالیت های موفق شرکت در سالهای بعد بشمار میرود. در زمینه فضای سبز داخلی افتتاح گلخانه ، تولید آبنما های فضای داخل و سیستم های اتوماسیون آبیاری از دیگر فعالیتهای شرکت محسوب میگردد .

  گلاله سبز، همکاری طولانی مدت ( بیش از 15 سال متوالی) با برخی ارگانها از جمله مجموعه صنعتی ایران خودرو ، بانک مرکزی ، و شهرداریها را  نشانه  موفقیت در اعتماد سازی نسبت به عملکرد خود تلقی میکند . با طرح تکنیک  دیوار های سبز و مطالعه انواع تکنیکهای رایج و بررسی نقاط قوت و ضعف تکنیکها شرکت گلاله سبز اقدام با بومی سازی تکنیکهای ماندگار اقدام به طراحی سیستم دیوار سبز و سازه های سه بعدی و ثبت آن بعنوان اختراع و مالکیت صنعتی و با نصب آنها رکورد دار وسیع ترین دیوار سبز  در کشور گردید .

تکنیک کاشت چمن و گیاهان پوششی به روش هایدرو سیدینگ  جهش بعدی شرکت در معرفی و کاربرد تکنیک های  تخصصی . به روز در فضای سبز بود ، روشی که کارایی آن در کاشت انواع سطوح بویژه شیب های تند آنرا بطور معنی داری از سایر روش های موجود متمایز میسازد . حضور شرکت در نمایشگاه های خارجی و معرفی فعالیت ها و مبادله دست آورد ها با شرکتهای معتبر خارجی زمینه ورود شرکت به فعالیت تخصصی احداث بامهای سبز ( گرین روف ) را فراهم نمود که نهایتاً منجر به اخذ نمایندگی از شرکت نوفادرین هلند یکی از پیشگامان این صنعت شد . 

تولیدات و خدمات : 

مشاوره و طراحی : مشاوره و طراحی در شرکت گلاله سبز بر مبنای مطالعه موردی پروژه و بررسی های میدانی بمنظور تعیین استعدادهای پروژه برای استفاده از عناصر فضای سبز بادر نظر گرفتن ماندگاری، جلوه های بصری ، اقتصاد پروژه و کاربرد ها  جهت میگیرد. دراین راستا حسب نوع مشاوره نهایتا طرحی جامع و اجرایی در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت که از جنبه های مختلف اعم از شرایط محیطی ، الگو های طراحی ، کاربری پروژه ، مشخصات گونه  های گیاهی و سازگاری آنها و سایر جنبه های اجرایی و اقتصادی پاسخگو خواهد بود . در ارائه طرحها علاوه بر نرم افزارهای طراحی و سنجش  پایه  مثل اتوکد  از نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی  تخصصی فضای سبز جهت نمایش چشم  انداز نهایی طرح استفاده میشود . 

احداث فضای سبز :  در این حوزه  شرکت گلاله سبز با استفاده از نیروی انسانی و ماشین آلات کافی و همچنین مدیریت متخصص ، عملیات احداث را با هدف  اجرای سریع و حداکثر کیفیت ، بر مبنای طرح مورد نظر بانجام میرساند . استفاده از تکنیک هایدروسیدینگ در کاشت چمن پروژه ها نه تنها بر سرعت اجرای عملیات می افزاید بلکه اجرای پروژه را با دقت و پاکیزگی تمام پیش میراند . در طول عملیات اجرایی ملاحظات ایمنی بطور کامل در نظر گرفته شده و قواعد HSE در آن تا بالاترین سطح رعایت میگردد

نگهداری فضای سبز :  در شرکت گلاله سبز فعالیت های  نگهداری فضای سبز از تقویم مدون برنامه های نگهداری پیروی میکند . استفاده از نیروی انسانی مجرب ، مدیریت متخصص و ابزار ، ماشین آلات و نهاده های معتبر و کاربری روش های دینامیک در نگهداری فضای سبز اساس کار در این حوزه را تشکیل میدهد . اساساً برنامه های نگهداری در شرکت گلاله سبز بر مبنای پیش بینی نیاز ها و شرایط استوار بوده تا از بروز تنش های گیاهی بویژه در شرایط دشوار اقلیمی پرهیز گردد . 

اتوماسیون آبیاری و آبیاری تحت فشار :  آز آنجا که آب در فضای سبز  مهمترین عنصر مورد نیاز به شمار میرود و از سوی دیگر کشور در چند دهه اخیر با معضل کم آبی روبرو بوده است استفاده از تکنیک های نوین و موثر آبیاری تحت فشار بویژه تکنیک هایی که موجب افزایش راندمان و کاهش مصرف آب میشوند اهمیت خاص  یافته . در این راستا شرکت گلاله سبز طراحی و اجرای شبکه های آبیاری فضای سبز را با تمرکز بر دستیابی به بالاترین بازده ممکن عرضه میدارد 

کاشت چمن به روش هایدروسیدینگ  :   کاشت چمن به این روش که انحصاراً از خدمات شرکت گلاله سبز بشمار میرود روشی است موثر و معتبر که علاوه بر سرعت و دقت در کاشت امکان کاشت شیبهای تند و شرایطی که کاشت آنها به روش های معمول ممکن نیست را فراهم می آورد .  در این روش از کودهای دامی که در سایر روش ها معمول است، استفاده نمی شود  و از اینـرو احتـمال شیـوع بیماری های مشتـرک انسـان و دام به حد اقل کاهش می یابد . روش کاشت هایدروسیدینگ روشی با کارایی بالا بشمار میرود که  سالها در کشور های پیشرفته مورد استفاده است .  رویکرد اختصاص حداکثر زمین ها به ساختمان های مسکونی اجتناب ناپذیر می نمود . پیشرفت این امر موجب کاهش سطوح فضای سبز شهری بویژه در کلانشهر ها شد . در دهه اخیر استقبال از توسعه دیوار های سبز  پاسخ موثری بوده در ایجاد فضای سبز شهری با استفاده از کمترین مساحت ها و در بسیاری موارد در شهر های مهم دنیا مساحت های چند هزار متر مربعی  تنها با استفاده از چند ده متر مربع مساحت زمینی شکل گرفت و پس از آن کاربرد  دیوار های سبز به کلیه  فضاهای شهری و خصوصی  راه یافت . از سوی دیگر تجربه موفق دیوار های سبز راهگشای ساخت عناصر و تندیس های سبزی شد که در گوشه و کنار شهر های بزرگ چشم انداز فضای سبز را شکل داد. شرکت گلاله سبز با بومی سازی تجربیات حاصل از تولیدکنندگان موفق و طراحی کاربردی برای اقلیم کشور موفق به ثبت اختراع  و مالکیت  صنعتی عناصردیوار های سبز و سازه های سه بعدی شد . نصب و چندین سال نگهداری از عناصر مزبور موفقیت کاربرد این عناصر را اثبات کرده و موجب شد شرکت گلاله سبز  با استفاده از آنها در پروژه های مهم شهری به رکورد بالاترین وسعت دیوار های سبز دست یابد .

بامهای سبز ( گرین روف ) : امروزه ارزش بامهای سبز چه از جنبه زیست محیطی وچه از جنبه زیبایی بر کسی پوشیده نیست . رویکرد احداث بامها و عرشه های سبز طی دهه اخیر فراگیر شده و در کشورهای پیشرفته با توجه به کمبود فضاهای آزاد جهت اختصاص به فضای سبز بیش از پیش توسعه یافته و روز بروز بر گستره کاربرد آن افزوده میشود. شرکت گلاله سبز بر همین اساس و پس از حضور در نمایشگاه های جهانی  و بررسی شرکتهای مختلف عرضه کننده محصولات و خدمات روف گاردن  با انتخاب شرکت نوفادرین هلند که یکی از پیشگامان صنعت روف گاردن میباشد و اخذ نمایندگی و پشتیبانی علمی و فنی به استقبال ازاین رویکرد جهانی رفته و در نخستین گامها اجرای پروژه های موفقی از گرین روف را رقم زد .

چمن رول : توسعه فضای سبز در دهه های هفتاد و هشتاد و افتتاح پی در پی پروژه های فضای سبز ایجاب مینمود تا به نیاز این بخش جهت دستیابی به پوشش هر چه سریعتر و کامل بستر های کاشت پاسخ داده شود . از اینرو شرکت گلاله سبز با پس از مطالعه کافی و بررسی ابعاد اجرایی نسبت به احداث مزرعه ای تولیدات چمن قالب انتقال اقدام نمود .

جابجایی درختان : در شهر های رو به توسعه بطور معمول اجرای پروژه های بزرگ با مانع  وجود درختان تنومند و مسن مواجه میشود. جهش کلانشهر تهران در دهه های هفتاد و هشتاد و لزوم اجرای پروژه های بزرگ از یکسو و اهمیت حفظ درختان از سوی دیگر جای خالی راه حل مناسبی را بیش از پیش نمایان میساخت. از اینرو شرکت گلاله سبز با تمرکز بر تکنیک انتقال درختان تنومند و بررسی روش ها و ملاحظات انجام این پروژه ها و حصول اطمینان از کارایی روش ها اقدام به اجرای پروژه های انتقال درختان در ابعاد وسیع نمود نتیجه این تلاشها جابجایی موفق تعداد زیادی از درختان تنومند معارض پروژه های اجرایی بود  که بنوبه خود برگ زرینی از تاریخچه شرکت محسوب میگردد .    

زمینهای چمن ورزشی : پس ازانجام مطالعات دامنه دار، شرکت گلاله سبز به دامنه وسیعی از دانش مربوط به چمن و ویژگیهای آن  دست یافت . حاصل این تلاشها در قالب دستور العملهای کاملا علمی و کاربردی علاوه بر عرصه های چمن در سطح شهر در زمینهای ورزشی نمود عملی یافت.

تولیدات و محصولات  :

فروشگاه کشاورزی گلاله : مجموعه ای است از انواع ماشین آلات ، ابزار ها و مواد و مصالح مورد نیاز پروژه های فضای سبز چه در ابعاد وسیع و چه در حد خانگی. تاسیس این فروشگاه همزمان با توسعه شرکت،  پشتیبانی وسیع و فراگیری بود از نیاز های  پروژه های شرکت و علاوه بر آن تامین کننده نیاز های علاقمندان و دست اندرکاران فضای سبز  . طراحی و ساخت عناصر زینتی :  شرکت گلاله سبز بغیر از کارگاه های مستقر در پروژه ها همواره کارگاهی متمرکز ، فنی و مجهز را  برای انجام امور فنی و ساخت و تولید عناصر تزئینی فضای سبز در کنار خود دارد . محصولات این کارگاه بخش مکمل حوزه طراحی و احداث فضای سبز یا پروژه های ویژه شرکت میباشد . عناصر فضای سبز بر اساس سفارش و به فراخور شرایط هر پروژه طراحی ، ساخته و عرضه میشود .

دیوار های سبز و  سازه های سه بعدی :  گلدانها و سازه های دیوار های سبز و همچنین سازه های سه بعدی  فضای سبز  از محصولات موفق تولید شده توسط شرکت گلاله سبز میباشد  که با استقبال روز افزون متقاضیان احداث فضای سبز عمودی مواجه شد . راحتی کاربرد این عناصر و اجزا آن موجب شده تا بهره بردار در استفاده از آنها با هیچگونه مشکل فنی مواجه نگردد . در تولید این عناصر از مواد مرغوب و ماندگار استفاده شده است .

بذر چمن :    با توجه به اهمیت چمن در عرصه های فضای سبز  و از  سوی دیگر یا توجه به تمرکز  مطالعات شرکت بر دانش مرتبط با چمن شرکت در چند مرحله اقدام به فرموله کردن چمن مناسب اقلیم کشور  و متعاقبا  واردات چمن از شرکتهای معتبر نمود که نهایتا با نتخاب  شرکت پیکسید کانادا  بعنوان یکی از معتبرترین شرکتهای عرضه کننده بذر چمن در جهان و اخذ نمایندگی از آن شرکت اقدام به عرضه  چمنهای مقاوم و کاملا سازگار با اقلیم متنوع کشور نمود .


آگرو گلاله طراح و مجری احداث و نگهداری فضای سبز، دیوار سبز، بام سبز،گرین روف،سازه های سه بعدی، اتوماسیون آبیاری و آبیاری تحت فشار، واردات بذر چمن و چمن رول،کاشت چمن به روش هایدروسیدینگ،جابجایی درختان،زمینهای چمن ورزشی ، مشاوره و مطالعات موضوعی،فلاورباکس


پل طبیعت مجری شرکت گلاله سبز

#green_roof #roof_garden #greenwall #bigball #tower #3d_landscaping #verticalgarden #verticalgardens #verticalgardening #verticalgardenwall #Kverticalwallgarden #outdoorverticalgarden #indoorverticalgarden #indoor #outdoor #outdoors #bridge_nature

#پل_طبیعت #دیوار_سبز #بام_سبز #فضای_سبزعمودی #فضای_سبز_سه_بعدی #تاور #بیگ_بال

#فضای_سبز #اجرای_فضای_سبز #نگهداری_فضای_سبز #طراحی_فضای_سبز #سبز #فضا #باغ_کتاب #باغ #کتاب

#landscape

  تعداد بازدید : 3859 بازدید

تماس با ما

کتابهای زیادی حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.


نشانی شرکت :  

تهران , میدان المپیک ,خیابان ساحل ,کوچه 43 , پلاک 8


تلفن و فکس :

44115767 , 44137109 , 44137110


وب سایت      www.agrogolaleh.com         

نشانی الکترونیک    info@agrogolaleh.com


تلگرام

اینستاگرام

پشتیبانی آنلاین ؛ اسکایپ
skype@agrogolaleh.com